Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :درویش
تاریخ:پنجشنبه 18 دی 1393-07:56 ب.ظ

این روز بر شما مبارکإِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَى النَّبِیِّ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِیماً

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مناسبت ها 
نویسنده :درویش
تاریخ:دوشنبه 8 دی 1393-10:36 ب.ظ

تاریخچه ی فتنه
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : با ولایت  مناسبت ها 
نویسنده :درویش
تاریخ:دوشنبه 8 دی 1393-10:34 ب.ظ

فتنه ی 88
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : با ولایت  مناسبت ها 
نویسنده :درویش
تاریخ:دوشنبه 8 دی 1393-10:17 ب.ظ

روزی که در تاریخ ماندگار شد
روزهاى سال، به طور طبیعى و به خودى خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست كه یك روزى را از میان روزهاى دیگر برمیكشد و آن را مشخص میكند، متمایز میكند، متفاوت میكند و مثل یك پرچمى نگه میدارد تا راهنماى دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فى نفسه با روزهاى دیگر فرقى ندارد؛ این حسین بن على (علیه السّلام) است كه به این روز جان میدهد، معنا میدهد، او را تا عرش بالا میبرد؛ این مجاهدتهاى یاران حسین بن على (علیه السّلام) است كه به این روز، این خطورت و اهمیت را میبخشد. روز نوزدهم دى هم همین جور است، روز نهم دىِ امسال هم از همین قبیل است. نهم دى با دهم دى فرقى ندارد؛ این مردمند كه ناگهان با یك حركت - كه آن حركت برخاسته از همان عواملى است كه نوزدهم دىِ قم را تشكیل داد؛ یعنى برخاسته ى از بصیرت است، از دشمن‌‌‌‌‌شناسى است، از وقت‌‌‌‌‌شناسى است، از حضور در عرصه‌ى مجاهدانه است - روز نهم دى را هم متمایز میكنند.
مطمئن باشید كه روز نهم دىِ امسال هم در تاریخ ماند؛ این هم یك روز متمایزى شد. شاید به یك معنا بشود گفت كه در شرائط كنونى - كه شرائط غبارآلودگىِ فضاست - این حركت مردم اهمیت مضاعفى داشت؛ كار بزرگى بود. هرچه انسان در اطراف این قضایا فكر میكند، دست خداى متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن على (علیه السّلام) را مى‌‌‌بیند. این كارها كارهائى نیست كه با اراده‌‌‌‌ى امثال ما انجام بگیرد؛ این كار خداست، این دست قدرت الهى است؛ همان طور كه امام در یك موقعیت حساسى - كه من بارها این را نقل كرده‌‌‌‌ام - به بنده فرمودند: «من در تمام این مدت، دست قدرت الهى را در پشت این قضایا دیدم». درست دید آن مرد نافذِ بابصیرت، آن مرد خدا.
                              
                                    بیانات در دیدار مردم قم در سالگرد قیام نوزدهم دى ماه 19/10/1388داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : با ولایت  مناسبت ها 
نویسنده :درویش
تاریخ:یکشنبه 7 دی 1393-02:31 ب.ظ

شعری به مناسبت 9 دی

هوا آشفته بود و شهر مجنون                    زمین سر در گریبان، چشم پر خون

حماسه می‌خروشید از گلوشان                  ز رگ‌ها خون غیرت سخت جوشان
كه عاشورا كسی رقصیده؟ او كیست؟       چه كس با شاه دین جنگیده؟ كوفیست؟!
از این غم شهر گویا پر ز شیر است           دی از گرمای این دل‌ها چو تیر است
همه عمارگون، آماده، هوشیار                                  تمام شهر بیدارند، بیدارداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : مناسبت ها 
نویسنده :درویش
تاریخ:یکشنبه 7 دی 1393-01:55 ب.ظ

بصیرت

بصیرت یعنی اینكه بدانیم شمری كه سر از حسین برید همان جانباز صفین است كه تا مرز شهادت پیش رفت .
(مقام معظم رهبری)

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب : با ولایت  مناسبت ها 
نویسنده :درویش
تاریخ:جمعه 5 دی 1393-10:22 ب.ظ

نیکی به پدر و مادر یعنی چه؟


ابو ولاد می گوید:
از امام صادق(ع) درباره کلام خدای عزوجل که می فرماید:(وبه پدر و مادر نیکی کنید)پرسیدم:منظور از نیکی چیست؟
امام(ع) فرمود:نیکی یعنی باآنان خوش رفتاری کنی و کاری نکنی که ناچار شوند از تو درخواست کنند تانیازشان را برطرف کنی.(بلکه قبل از درخواست آنان خودت اقدام کنی وحتی اگر در برطرف کردن احتیاجاتشان )به تو نیازی نداشتند(باز هم خودت این کار را بکن). آیا خدای عزوجل نفرمود:(هرگز به نیکوکاری نمی رسید مگراینکه ارآنچه دوست می دارید (در راه خدا) انفاق کنید...)
 
راوی می گوید:سپس امام صادق(ع)فرمود: اینکه خداوند می فرماید:(هرگاه هرگاه یکی از آنها یاهردوی آنها نزد تو به پیری رسیدند (به آنها اف نگو)و کم ترین اهانتی به آنها روا مدار ! وبر آنها فریاد مزن) یعنی اگر آزارت دادند به آنها حتی اف نگویی وحتی اگر تو را زدند صدایت را برایشان بلند نکنی.
 
امام صادق(ع) ادامه داد: واینکه خداوند می فرماید: (وگفتار لطیف وسنجیده و بزرگوارانه به آنان بگو) یعنی اینکه اگر تو را زدند به آنان بگویی : ( خدا شما را بیامرزد) این جمله قران کریم است.
 
امام صادق(ع) در ادامه فرمود : اینکه خداوند می فرماید: (و بال های تواضع خویش را از محبت ولطف در برابر آنان فرود آر ) معنایش این است : در چشمانت جز نگاه پرمهر وعطوفت چیز دیگری قرار نده صدایت را از صدای آنان بلندتر نکن (در هیچ کاری برآنها)پیشدستی نکن وجلوتر از آنان راه نرو.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوع مطلب :ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو